O vodě

PITNÝ REŽIM je základem zdravého životního stylu

Správný pitný režim je tou nejlepší investicí do našeho zdraví. Nestojí téměř nic a navíc pomáhá našemu tělu lépe než drahé léky.
Člověk denně vyloučí v průměru asi 2,5 litru vody. Organismus však musí mít vyrovnanou vodní bilanci a tak, aby tyto ztráty nahradil, musí vodu přijímat. Asi třetina vody se denně vytvoří metabolickou činností, vody vázané v potravě přijmeme asi 900 ml a zbytek musíme do těla dostat ve formě tekutin. Každý den po celý život. Za celý život to představuje 40 tisíc litrů vody a tekutin. Šumavský pramen je vysoce kvalitní přírodní pramenitá voda s optimálním poměrem minerálních látek, která blahodárně působí na lidský organismus. Voda je distribuována v původním přírodním stavu bez stabilizace kysličníkem uhličitým a konzervačními přísadami. Pramen se nachází v Chráněné krajinné oblasti Šumava (jedna z nejčistších oblastí Evropy) v hloubce 70 metrů pod povrchem. Kvalitní pramenitá voda ŠUMAVSKÝ PRAMEN je tedy nejen ideální nápoj pro každého bez rozdílu věku, ale také splňuje  požadavky lidského organismu pro zachování zdraví a duševní pohody.
 

7 rad pro správný pitný režim

 1. Dodržujte minimální příjem tekutin 2 – 3 litry denně, při zvýšené zátěži i více
 2. Nečekejte na pocit žízně, ten je počátečním příznakem dehydratace (sucho v ústech, zhoršené soustředění atd.) –> pijte průběžně –> mějte vodu vždy při ruce
 3. Pijte po malých doušcích (cca 1 – 2 dl), nejlépe v půlhodinových, maximálně hodinových intervalech
 4. Pijte hlavně pramenitou přírodní vodu a nízce až středně mineralizované vody, které dodávají minerály, jež ztrácíte při fyzické námaze nebo v horku.
 5. Teplota přijímaných tekutin by měla být v létě cca 10 – 12 °C, v zimním období přibližně 20 °C (pokojová teplota)
 6. Důležitý je start každého dne – ráno si dejte minimálně 0,3 litru vody a 0,25 litru teplého nápoje
 7. Pozor na kávu, silné černé čaje, alkohol nebo silně solená jídla – odvodňují organismus

 

S vynikající vodou ŠUMAVSKÝ PRAMEN máte jistotu, že pijete kvalitně, zdravě a díky snadnému přístupu a skvělé chuti zvládnete vypít doporučené denní množství jednoduše a bez námahy!

 

Balená voda ŠUMAVSKÝ PRAMEN

Balená voda ŠUMAVSKÝ PRAMEN nabízí ideální řešení pitného režimu pro Vaši firmu nebo domácnost. Je balena do ekologických barelů (o objemu 18,9 nebo 11,3 litru), stáčena přímo v srdci Šumavy. Díky speciálnímu uzávěru barelu a profesionálnímu přístupu si naše balená voda zachovává plnou svěžest, čerstvost a chuť až do doby, než se dostane až do Vaší sklenky.

Balená voda do firem a kanceláří

Pramenitá voda ŠUMAVSKÝ PRAMEN je ideálním řešením Vašeho pitného režimu na pracovišti nebo doma. Jedná se o levné řešení pitného režimu, které je díky systému vratných obalů také velice ekologické. Pramenitá voda v barelech je také možností, jak plnit nařízení vlády o ochranných nápojích.

Hlavní výhody pramenité vody ŠUMAVSKÝ PRAMEN:

 • Přírodní pramenitá voda se skvělou chutí a vyváženým obsahem minerálů
 • Díky rozvozu zdarma a velikosti barelů šetříte Váš čas i peníze
 • Ekologické řešení při kterém neprodukujete žádný odpad
 • Výdejníky vody s jednoduchou obsluhou
 • Splnění nařízení vlády o ochranných nápojích

Balená voda do domácností

Pramenitá voda v barelech je skvělým řešením pitného režimu také do domácnosti. Ušetří Vám čas strávený nákupem a nemusíte nosit těžké balíky s PET láhvemi. Barely Vám přivezeme až domů a prázdné vyměníme za plné. Jedná se tak o ekologické a ohleduplné řešení, které šetří Váš čas i peníze.

Proč si objednat přírodní vodu do domácnosti:

 • Obsluhu výdejníku zvládne i dítě
 • Ušetříte peníze za nákup PET lahví
 • Šetříte životní prostředí – obaly jsou vratné!
 • Nemusíte již přírodní vodu nosit ze supermarketu – barely přivezeme až k Vám domů
 barelyapet